• ~patryk911 ~patryk911

  oszustwo na stronie internetowej www.videolimit.com.pl

  Witam. Jestem oburzony działaniem strony www.videolimit.com.pl, która wprowadza ludzi w błąd i zarabia na tym pieniądze. Kiedy założymy tzw. "darmowe konto" pojawia nam się ekran inforumujący o uiszczeniu opłaty, by mieć dostęp do pełnych możliwości strony. Do tego wyświetla się wyraczasty napis informujący o promocji, 1,23zł z VAT za aktywację konta na rok. Nie jest natomiast wspomniane, że dana opłata musi być wykonana metodą "PayPal". Podane są jedynie dwa numery, na które należy wysłać sms o podanej treści. NIE JEST nigdzie wspomniane, że pierwszy numer jest droższy od drugiego, NIE JEST również wspomiane, że aktywacja "sms premium" jest zdecydowanie droższa, niż ta podana na portalu. Regulamin NIE JEST w żadnym widocznym miejscu i osoba chcąca go odszukać będzie miała z tym problem. Poza tym większość osób widząc cenę 1,23zł beż żadnych dopisków czy gwiazdek zwyczajnie nie będzie szukać regulaminu, bo uzna to za niepotrzebne. W zakładce kontakt nie ma podanego żadnego numeru, adresu, ani nazwiska odpowiadającej za tę stronę osoby. Jedyna możliwość kontaktu jest przez e-mail. Ostatnią sprawą jest różnica na stronie oraz w regulaminie. Na stronie kod podany do wysłania to KODAT, a w regulaminie widnieje kod kodak24, dlaczego? 

  Niżej wklejam fragment znalezionego regulaminu dotyczący cen numerów aktywacyjnych oraz załączę screen strony z podchwytliwym umieszczeniem ich.

   

  "Aktywacja konta polega na uiszczeniu opłaty aktywacyjnej za pośrednictwem systemu smspremium. Koszt aktywacji konta użytkownika za pośrednictwem płatności w systemie sms premiumna numer 91900 wynosi dwadzieścia trzy złote, trzydzieści siedem groszy brutto z vat zaś nanumer 92550 wynosi trzydzieści złotych i siedemdziesiąt pięć groszy łącznie z vat. Opłatęaktywacyjną można dokonać również w ramach Promocji "konto na 365 dni za 1,23 zł z vat" zapomocą systemu Paypal. W takim przypadku opłata aktywacyjna wynosi 1,23 zł (jeden złotydwadzieścia trzy grosze) brutto. Przy płatności w systemie PayPal użytkownik winien jest podaćswój adres mail w tytule płatności. Aktywacja konta za pomocą sms premium wymaga wysłaniawiadomości o treści kodak24 na numer 91900 lub na numer 92550, natomiast dokonanie płatnościza pomocą systemu Paypal wymaga wysłania pieniędzy na konto videolimit.pl@gmail.com."

   

  Konto zostało przeze mnie założone 27 lipca 2012, rzekoma promocja trwa do dziś. Nie są to może ogromne pieniądze, ale sądze, że polityka firmy jest nie w porządku, więc proszę o przyjrzenie się tej sprawie.

   

Dodaj komentarz

Komentarze (51)

 • zbyszek ~zbyszek
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 15.04.2014 21:15

  Interista~Interista

  Jakiś czas temu pisałem tutaj, że zostałem oszukany. Sprawę odpuściłem, bo jednak sporo było w tym mojej naiwności. Jednak postanowiłem powalczyć i dziś oddali mi moje pieniądze 30 zł 75 gr. Wystarczyło trochę determinacji i stanowczości. Wymiana około 10 maili, postraszenie zgłoszeniem na policję i bardzo stanowcza forma żądania zwrotu i są efekty. Oddali co do grosza.

 • alex ~alex
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.03.2014 07:29

  No właśnie ja też zauwazyłam, że na rachunku mam 30,75 za sms a nie 1,23 zł. Może jestem naiwna, ale czuję się wprowadzona przez serwis w błąd w dodatku nie da się obejrzeć filmu.
  Z kolei kilka dni temu widziałam promocję na numer 91900 i tam było, że przez ileś dni za darmo można wysyłac smsy. I zeżarło 23 zł. Masakra jakaś.

 • szkoda gadac ~szkoda gadac
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 10.02.2014 15:06

  witam ja tak samo padlem tego typu oszustwa i skasowalo mi za 1 sms 30 zl ++ to juz 2 raz kiedy na stronkach pisza tak mala czcianka ze nie da sie tego przeczytac dla mnie powinien posiec za to konsekwencje portal ktory kozysta z uslog takiego oszusta bankowego !!!

 • Anka 666 ~Anka 666
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 16.06.2013 20:06

  Jak mogę skończyć korzystanie z tego serwisu???

 • Daniel ~Daniel
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 05.02.2013 23:01

  Interista~Interista

  Jakiś czas temu pisałem tutaj, że zostałem oszukany. Sprawę odpuściłem, bo jednak sporo było w tym mojej naiwności. Jednak postanowiłem powalczyć i dziś oddali mi moje pieniądze 30 zł 75 gr. Wystarczyło trochę determinacji i stanowczości. Wymiana około 10 maili, postraszenie zgłoszeniem na policję i bardzo stanowcza forma żądania zwrotu i są efekty. Oddali co do grosza.

 • Interista ~Interista
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 15.01.2013 01:33

  Można, bo regulamin swoje, a strona wprowadza w błąd ewidentnie, choć racją jest to, że ludzie są sami sobie winni. Ja dałem się nabrać, ale wykazałem się determinacją i zwrócili co do grosza. Wystarczy postraszyć mocno zgłoszeniem sprawy na policję. Trwa to trochę, bo odbijanie przez nich piłeczki jest permanentne, wystarczy być jednak konsekwentnym i oddadzą, bo wiedzą, że mają wiele za uszami.

 • bajerka ~bajerka
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 07.01.2013 15:06

  Jak można zgłosić na policję coś co się samemu zaakceptowało? :D
  Nie robcie sobie siary tylko czytajcie regulaminy!!!
  Każdemu powinno dać do myślenia to, że pisze - opłata aktywacyjna "OD"(!!!) 1,23.....
  Ja regulamin przeczytałam....

 • marek ~marek
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 20.12.2012 19:38

  Nie rozumiem was ludzie rejestrując sie klikacie akceptuje regulamin czyli wiecie co w nim jest!!
  wyraznie przeciez pisze ze aktywacja w promocji obejmuje płatnosc PayPal.
  Poto jest regulamin zeby go czytac

 • natkaoska ~natkaoska
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 20.12.2012 12:04

  witam ,, ja również przed chwila straciłam 23,37 i filmu nie da sie obejrzeć .. jestem wściekła że dałam się tak nabrać, jesso mam nadzieje że ci złodzieje nie beda mi co miesiac sciagac tej kwoty.. no aż wstyd mi iśc na policje że byłam taka naiwna , ale jeżeli wzieli sie za pobieraczka to i powinni za ta stronke też

 • Interista ~Interista
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 08.12.2012 14:21

  SMS-a wysyła się jednorazowo, to jakim cudem miało by pobierać pieniądze co miesiąc? Wysyłasz raz to płacisz raz.