• ~Małpek ~Małpek

  Afera korupcyjna

  Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali (dziś 28.09.2010) po południu 8 funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju. Wszyscy oni podejrzewani są o przestępstwa korupcyjne.

  Jest to realizacja sprawy prowadzonej od kilku miesięcy. Sprawa ta nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie zaangażowanie Komendanta Powiatowego Policji w Busku Zdroju, który jako pierwszy zauważył symptomy mogące świadczyć o nieprawidłowościach w komendzie.

  Zgodnie z procedurami poinformował o swoich spostrzeżeniach i wątpliwościach Komendanta Wojewódzkiego Policji, a ten powiadomił Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Kolejne ustalenia, już w ścisłej współpracy z kierownictwem tej jednostki pozwoliły na zebranie materiału dowodowego obciążającego zatrzymanych.

  W miejsce zatrzymanych funkcjonariuszy, na teren tego powiatu skierowano policjantów grupy wsparcia Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy realizując przydzielone zadania będą teraz strzegli bezpieczeństwa na drogach powiatu buskiego.

  Każdy kto sprzeniewierza się ideałom pracy policjanta musi liczyć się z konsekwencjami, zarówno natury prawnej, jak i dyscyplinarnej. Dla takich osób nie ma miejsca w szeregach policji.

  Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Dodaj komentarz

Komentarze (0)